Användarnamn: Lösenord:

Diddi1982 - Kvinna 29 år

från Saltsjöbaden
287 p
Läs kokboken Bli vän med Skicka meddelande

Hem Gästbok Recept (6) Inlägg (88) Matsedel

Avokado- och mangosallad
Hittade denna sallad i knorrs familjekalender och ville dela med mig av det, då det var otroligt gott!

Skrivet av Diddi1982,
9 sep 2010
Diddis pasta och korvröra
Detta kom jag på en dag då jag var trött på gamla hederliga makaroner och stekt korv. Tog vad jag hade hemma och detta har nu blivit en stor hit bland oss här hemma, familj och vänner.

Skrivet av Diddi1982,
23 aug 2011
Mammas micro chokladkaka
En otroligt enkel och god chokladkaka som min mamma alltid gjorde då jag och lillasyrran var barn. Jag gör den flera gånger om och den blir så otroligt god och perfekt att ha till fredagsmys, kvällsfika, eftermiddagsfika eller att bjuda på när man får gäster. Dessutom väldigt enkel att slänga ihop om man får oväntade gäster.

Skrivet av Diddi1982,
4 sep 2009
Quesadilla-El Salvadors nationalkaka
Detta är Inte maträtten utan El Salvadors nationalkaka med samma namn. Den är otroligt god och farlig - på så sätt att man får ingen mättnadskänsla utav denna utan kan äta tills det tar slut i formen. Riktigt riktigt god är den!!

Skrivet av Diddi1982,
16 feb 2011
Svärmors tomatsalsa
En riktigt god tomatsalsa som passar till grillat som stekt kött, kyckling och ris och mycket mera

Skrivet av Diddi1982,
21 sep 2011
Vitkål, morot och majssallad
Egenpåhittad sallad jag gjorde till en korv och bacongryta för ett tag sedan.

Skrivet av Diddi1982,
4 sep 2009
Annons: