Användarnamn: Lösenord:

Latinamerikanska recept

Din sökning gav 204 träffar
Totalt 204 Med bild 64
Fusk ceviche Fusk ceviche
En snabb och enkel förrätt eller lätt sommarmat

Skrivet av Boboo,
för 53 dagar sedan
Mojitomarinerade fruktspett Mojitomarinerade fruktspett
Smarrigt!

Skrivet av solkatten83,
för 58 dagar sedan
Mint- och chokladkräm med polkagriskross Mint- och chokladkräm med polkagriskross
Sött, sliskigt och alldeles alldeles underbart! ;) Ytterligare ett "halv åtta hos mig" recept, där heter det "Creme di mente"

Skrivet av cuddly96,
för över 2 månader sedan
Tomaticán Tomaticán
Tomaticán är en traditionell chilensk god gryta med många år på nacken ;) Prova, du blir inte besviken...

Skrivet av daddyrox,
för över 2 månader sedan
Enkel och underbar sockerkaka med bananmjöl och yoghurt Enkel och underbar sockerkaka med bananmjöl och yoghurt
Bananmjöl finns på speciella matbutiker som har varor från Sydamerika. Underbart god sockerkaka som även passar perfekt som tårtbotten. Jag gör den med laktosfri mjölk och yoghurt, och smöret kan byta..

Skrivet av karitxu,
för över 2 månader sedan
Sill Brazil Sill Brazil
Gjorde denna sill till 2011 års julbord, det blev en hit i vår släkt, som gillar starka kryddor. Gjorde den på förmiddagen på julafton, den blev perfekt!!

Skrivet av leek70,
för över 2 månader sedan
Linssoppa med koriander Linssoppa med koriander
Nyttig, enkel och väldigt god vardagssoppa

Skrivet av Theodoras,
för över 2 månader sedan
Kyckling på citronbädd Kyckling på citronbädd
Receptet kommer ursprungligen från Guatemala. En stor fördel är att grytan kan lagas i god tid, styckas när den svalnat och hettas upp under folie innan den serveras.

Skrivet av pihal,
för över 2 månader sedan
Aioli på ett huj! Aioli på ett huj!
Aioli är lätt att laga om man använder rena redskap och rumstempererade ingredienser. Den håller sig ett par veckor i väl försluten burk i kylen.

Skrivet av Ida80,
för över 2 månader sedan
Min godaste quinoasallad Min godaste quinoasallad
God quinoasallad som kan ätas som den är eller som tillbehör till kött, kyckling och fisk.

Skrivet av pemms66,
för över 2 månader sedan
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nästa >> Sista sidan >>
Annons: