majsena?

Kan inte svara på din fråga men själv kan jag inte klara mig utan majsstärkelse
...jag tror ett paket kostar typ 12kr
och jag tycker det är perfekt att reda av såser, grytor mm
just för att det varken klumpar eller smakar något...
så mitt råd är... börja andvända majsstärkelse....
Hoppas någon annan kan svara på din fråga..
Lycka till...